پشتیبانی

02166928622

سیلیکون مخصوص آکواریوم اسپرو

سیلیکون مخصوص آکواریوم اسپرو

 

 

معرفی سیلیکون مخصوص آکواریوم اسپرو

این چسب، درزگیر سیلیکونی غیر سمی و فاقد حلال است که برای ساخت آکواریوم و چسباندن شیشه مورد استفاده قرار می گیرد . مکانیزم خشک شدن آن اسیدی بوده و دارای چسبندگی عالی به شیشه و بسیاری از سطوح صیقلی دیگر می‌باشد .

شایان ذکر است سیلیکون مخصوص آکواریوم اسپرو  اسیدی است اما این امر باعث نمی شود که این محصول، آسیبی به ماهی برساند بلکه پس از خشک شدن ، کاملا غیر سمی بوده و حاوی مواد مضر شیمیایی آسیب رسان نمی باشد.

این محصول کاملا غیرسمی و عاری از حلال های شیمیایی بوده و در نتیجه می توان به عنوان گزینه ای مناسب جهت ساخت یا تعمیر آکواریوم ها از آن استفاده کرد.

هنگام استفاده از سیلیکون مخصوص آکواریوم اسپرو نکاتی وجود دارند که برای حصول نتیجه مطلوب باید رعایت شوند:

 • هیچ گاه درزگیر سیلیکونی جدید را نباید روی درزگیر قبلی اعمال کرد بلکه چنانچه درزگیر از پیش وجود داشته باشد باید آن را از روی سطح پاک کرده و سپس درزگیر جدید را اعمال نمود.
 • هیچ گاه روی سطوح مرطوب و آلوده نباید درزگیر را اعمال کرد بلکه پیش از درزگیری، کلیه سطوح را از هرگونه آلودگی باید زدود و بعد اقدام به درزگیری کرد.
 • همیشه از خشک شدن  کامل درزگیر باید اطمینان حاصل نمود و سپس به مدت چند روز آکواریوم را از آب پر کرد تا آکواریوم نشتی نداشته باشد.

ساخت آکواریوم و نگهداری ماهی های مختلف همواره از جذابیت بالایی درمیان مردم برخوردار است. در این راستا داشتن یک آکواریوم بدون نقص و سالم امری مهم است چرا که اگر ساخت این محفظه شیشه ای به درستی انجام نشود نه تنها به ماهی ها آسیب جدی وارد می شود بلکه همواره خطر نشتی دادن آکواریوم و از بین رفتن لوازم اطراف آن وجود دارد. برای ساخت یا تعمیر آکواریوم ها نیاز مبرم به یک چسب و درزگیر مطمئن است که هم با قدرت بوده و هم آسیبی به ماهی وارد نکند. امروزه درزگیرهای سیلیکونی بسیاری برای این کار پیشنهاد می شوند ولی همه آن ها محصول مناسبی نبوده و در نتیجه گزینه درستی به شمار نمی روند.

اغلب درزگیرها و محصولات سیلیکونی رایج در بازار، شامل مواد افزودنی و ترکیبات شیمیایی می شوند که به مرور زمان امکان نفوذ این مواد به آب داخل آکواریوم زیاد بوده و در نتیجه آن سلامت ماهی ها به مخاطره می افتد. در نتیجه، برای جلوگیری از این اتفاق باید محصول سیلیکونی را انتخاب کرد که اصطلاحا ” 100% سیلیکون” و بدین ترتیب عاری از مواد شیمیایی و حلال های مضر باشد. پس هر سیلیکونی که برای درزگیری شیشه ها بکار می رود، برای ساخت آکواریوم ها مناسب نبوده بلکه حتما باید سیلیکون خالص باشد.

بطور کلی محصولات سیلیکونی، پس از خشک شدن مانند لاستیک، منعطف باقی می مانند که این مزیت کمک می کند تا درزگیر در برابر فشار و جا به جایی آب مقاوم باشد و دچار ترک خوردگی نشود.

کاربردهای سیلیکون مخصوص آکواریوم اسپرو :

  • درزگیری درب‌ها و پنجره‌ها
  • مناسب برای سازه‌های شیشه‌ای
  • مناسب برای چسباندن ویترین مغازه‌ها
  • ساخت و تعمیر آکواریوم و سازه‌های شیشه‌ای
کیفیت
مواد اولیه 99%
رضایت
مشتری 94%
کاربردی
بودن 100%
قدرت
چسبندگی 98%